Nauka pływania dla dzieci – warto zacząć jak najwcześniej

Pływanie to umiejętność, która raz wypracowana, będzie procentowała przez całe nasze życie. Warto więc zadbać o to, by nasze dzieci już od najmłodszych lat miały kontakt z wodą, oswajały się z basenem, a później z odkrytymi akwenami. Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie dziecka na naukę pływania – pod okiem doświadczonego instruktora maluchy szybko nauczą się prawidłowych zachowań, a także konkretnych stylów pływackich.

Niektórzy rodzice, którzy sami potrafią pływać, często zabierają się za nauczanie pływania swoich pociech na własną rękę. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie – jeśli rodzic nie ma odpowiedniego podejścia lub nie zna prawidłowych technik pływackich, może okazać się, że dziecko szybko się zniechęci i nie będzie miało ochoty na kontakt z wodą. W profesjonalnej szkole pływania dzieci mogą uczyć się od podstaw od doświadczonych instruktorów, którzy wiedzą, od czego zacząć naukę, by pływanie pozytywnie się kojarzyło i było źródłem wyłącznie przyjemności i pozytywnych wrażeń.

Każdy doświadczony instruktor pływania zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze doświadczenia z wodą mają ogromne znaczenie. Jeśli maluch polubi pływanie już od pierwszego kontaktu, na pewno stanie się to jedną z jego ulubionych przyjemności. Naukę warto rozpocząć od oswajania z wodą – na początku dzieci uczą się swobodnie zanurzać głowę, poznają prawidłowe techniki oddechowe, ćwiczą proste ruchy na płytkim basenie. W tym czasie uczą się również zasad zachowania na basenie oraz właściwych nawyków higienicznych. Dopiero po oswojeniu z wodą można przystąpić do bardziej zaawansowanej nauki. W szkołach pływania dostępne są zajęcia dla dzieci w różnym wieku, a także o różnych umiejętnościach. Bez problemu można znaleźć zajęcia dla absolutnie początkujących maluchów, a także dla starszych dzieci, które potrafią już pływać, a zależy im na doskonaleniu umiejętności. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko szybko i bezproblemowo nauczyło się pływać, warto zainwestować w zajęcia pod okiem doświadczonych instruktorów. Być może dzięki temu wykluje się pasja, która będzie procentowała przez całe życie.

Dodaj komentarz